MonteSistas – mis meist saanud on?

Eelmise aasta detsembris kirjutasin blogipostituse, kus mina ja Mai, unistasime ühistest asjadest, mida oli palju, ning vaikselt tegelikult astusime esimesi samme, et minna õppima Montessori õpetajateks Itaaliasse, Perugiasse (link eelmisele postitusele: MonteSistas – kaks ägedat naist unistusi täide viimas).

Tol hetkel loodud Facebooki lehekülg MonteSistas ongi meie ühine peamine infojagamise kanal tänaseni. Teistel kanalitel me mõtet ei ole näinud, sest meil pole väga sisu, mida me jagaksime ning samuti pole meil ka tohutult tooteid ja teenuseid, mida müüa püüaksime.

Toodete ja teenustega on üldse teine lugu. Oleme ligi aasta jooksul teinud päris palju käsitööd. KÄSITÖÖD! ISE! See on ikkagi kuradi ajamahukas ning kui tahad kasutada kvaliteetseid materjale, siis pole ka materjali hind ainuüksi odav. Kuidagi on aga aina rohkem tunda ootust, et tootevalik võiks olla suurem, aga samas võiksid ka need väga odavad olla… no ei käi odav, kvaliteetne ja käsitsi tehtud asi kokku! Lihtsalt ei käi! Seega hoiamegi madalat profiili ning teeme asju neile, kes seda hindavad… vähem, kuid hingega 🙂

Mõned näited toodetest, mis meil on ajajooksul valikus olnud (mõni on endiselt :)). Mitmete toodete müümise oleme otsustanud ka lõpetada ning väga vähetõenäoline, et need kunagi üldse meie tootevalikusse naasevad, pigem on trend, et keskendume oma õpingutele ning vähendame üldse millegi müümise mahtu :). Õppemaksuks, raamatuteks, materjalideks ning reisideks saadav raha tuleb siis lihtsalt oskuslikuma pere eelarvestamisega kokku saada 🙂

Mõned MonteSistas toodetest (raamaturiiuleid ja puslepalle enam ei müü).

Mis meil siis veel toimunud on?

COVID-19 pole vist mitte kedagi puudutamata jätnud. Sellega seoses lükati terve aasta edasi ka maikuus algama pidanud kurus Itaalias. Saime sellest teada märtsi keskpaigas, kuid äreva situatsiooni tõttu Itaalias tol ajal, kahtlustasime isegi, et see kursus jääb ära. Üht-teist tehtud kuludega õnnestus veel tagasi saada, üht-teist läks ka kahjuks kaduma.

Hakkasime siis uurima, mis variandid veel oleks, et ligi kaks aastat oma plaane edasi lükata (sest ka lõpetamise aeg nihkuks ju aasta!) ei tahtnud. Praha koolituskeskus, Montessori Institute Prague, on tuntud oma kvaliteedi osa ning nende kodulehekülge uurides avastasin, et kevadel algama pidanud kursuse uus algusaeg oli juuli! Kaalusime, kuidas uus formaat meie perede elu mõjutab (sessioonõpe pika kohalolemise asemel) ning otsustasime lihtsalt minna vooluga kaasa (go with a flow) ning jooksvalt välja mõelda, kuidas laste ja perega soetud situatsioone lahendada.

Kandideerimine läks edukalt ning 6. juulil alustasime õpinguid (https://amiprague.cz/ami-3-6/)! 🙂 Meie kursus pole suur, 16 õpilast, kuid seda enam ongi aega põhjalikemaks diskussioonideks ja aruteludeks. Kõik on Euroopast (ilmselt kroona mõjutus).

Esimene koolituspäev Zoomi vahendusel 🙂

Kuidas õppetöö toimub?

Esimesed kolm nädalat oli Zoomi vahendusel online. Peamiselt oligi tegu sissejuhatusega ning lihtsamate igapäevaelu esitlustega. Siis oli nädal pausi ja siis lendasime kolmeks nädalaks Prahasse (3.-21. august). Kõik 16 osalejat jõudsid vaatamata oma riikide kroonasitaustioonidele kohale!!! Koolitaja ja koolituskeskuse ootus oli algusest peale, et ole kohal või ole kohal.

Esimene koolituspäev Montessori instituudis Prahas.

Nüüd oleme kodus tagasi ning teeme pea igapäevaselt koduseid töid ning loeme meeletult (tähtajad on iga kahe nädala tagant!) ning lisaks tuleb meile jooksvalt tegeleda igapäevaelu (practical life) ja meelevahendite (sensory) albumitega ning poeesia valikkoguga (poetry anthology).

Meil peaks toimuma veel 2-3 nädalat praktikat ühes Montessori koolis enne järgmist sessioonõpet, kuid kuna Eestis tänasel päeval sobivat pole, siis peaksime minema välisriiki, kuid taaskord kroona sitaustiooni tõttu pole meil kummalgi veel mitte midagi paigas. Võtame rahulikult, pidades silmas lihtsalt seda, et “go with a flow” ja küll asjad kuidagi paika loksuvad, ahhaa 😀 Meie koolituskeskuse suur boonus on see, et nad ise võtavad ühendust koolidega üle maailma ning lepivad kõik detailid kokku meie eest (no ja nende kasuks räägib ka nende aina kasvav almuni network)!

Kõik järgmised sessioonid loodetavasti on siiski Prahas kohapeal, sest augustikuine intensiivne kolmenädalane periood andis mõista, et Zoomi vahendusel ei saa lihtalt seda infot edasi anda!!! Selleks, et materjale ja meetodit päriselt mõista, on tarvis ka vahendeid päriselt kogeda!!! Ja meie eelarved ei luba, et muretseksime endale klassitäie vahendeid, vaid selleks et harjutada 😀

Järgmise sessiooni alguses on planeeritud 7. detsember. Kuna meie treener, Elina Rautsalo, koolitab ka teistes koolituskeskustes, on tema kalender päris tihe, et kui midagi ajakavas peaks muutuma, mõjutab see paljusid. Igatahes ootused ja lootused on selles suunas, et saaksime oma õpinguid jätkata plaanipäraselt ning loodetavasti hoiame augustis 2021 käes oma lõputunnistusi! 🙂