MonteSistas – kaks ägedat naist unistusi täide viimas

MonteSistas – see on nimi, mille taga on kaks energiast ja pealehakkamisest pakatavat ema, naist, kellel on suured unistused.

  • Unistus number 1 on minna õppima Montessori 3-6 vanuseastme õpetajaks kaheks suveks Itaaliasse, Perugiasse (2020-2022).
  • Unistus number 2, avada autentne Montessori pedagoogikat järgiv lasteaiarühm.
  • Unistus number 3…. ohh… oleks meil veel ka täitsa oma Eesti Montessori Kool!

Need julgelt mõtlevad naised oleme meie – Mai Laksberg ja Annika Nilson. Meil mõlemal on kodus kasvamas kaks väikest last, kellega koos kasvamise teekonnal praktiseerime Montessori pedagoogikat kodustes oludes igapäevaselt. Me mõlemad oleme läbinud AMI 3-6 vanuseastme assistendikursuse 2018. aasta sügisel Lätis, Riias. Meil mõlemal on piisavalt hullumeelsed perekonnad, kes on valmis meid toetama sel Ameerika mägesid meenutaval teekonnal.

MonteSistas Mai Laksberg ja Annika Nilson.

Montessori ametlik õpetajakoolitus on kallis ja ajamahukas. Meie kursuse hind on 7500EUR, mida on võimalik maksta kahes osas. Kursus koosneb kahest sessioonist, mille raames tuleb veeta 3-4 kuud korraga Itaalias kohapeal, lisaks siis veel iseseisev praktika enda valitud riigis ja kohas (Eestis tänase seisuga pole veel ühtegi AMI õpetajaga lasteaiarühma, kus praktikat teha). Kuna meil on kodus väikesed lapsed, siis kuudeks neid issidega koju ei jäta, nad vajavad ka emasid, seega tulevad isad meiega kaasa! Kogu perega veerand aastat teises riigis elamist tähendab ka suuremaid igapäevaseid kulutusi (sh elukoht), mis pere kohta võivad vabalt olla 3kuu jooksul 15000 EURi (mis kahe aasta puhul tuleb korrutada kahega)!

See kõik tundub natukene lausa hullumeelsena, kuid me teame, mis meid ees ootamas on ning me usume, et kõik on väjamõeldav ning tehtav! Oleme loonud brändi MonteSistas, et rikastada Eesti haridusmaastikku ning aidata rohkematel Eesti peredel jõuda Montessori pedagoogikani, kasutades selleks erinevaid tegevusi. Kõige lihtsam on soetada mõni meie tehtud Montessori vahend – kas enda lapsele või katsikukingiks tuttavale. Kui soovid Montessori pedagoogikast rohkem teada, siis tule mõnele meie koolitusele, kus jagame teadmisi, mida oleme tänaseks 2-3 aastaste laste kasvatamisel omandanud. Mida rohkem me end harime, seda enam soovime ka eesti keeles Montessori meetodit tutvustada teistele peredele ja õpetajatele.Kogu meie tegevusest saadav tulu läheb esialgu meie unistuse number 1 teostamiseks.Kui sul tekkis endal mõte, küsimus, kuidas meid aidata või soovid hoopis midagi küsida, kogemust jagada, kirjuta kindlasti. Oleme oma teekonna alguses ning väga avatud meeltega.

* Montessori pedagoogika on kasvatus- ja õpetusmeetod, mis käsitleb haridust eluks vajalike oskuste kogumina. Meetod põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmisjanul. Lisaks pedagoogilistele eesmärkidele on Montessori pedagoogikas oluline osa ka sotsiaalsete oskuste omandamisel. Montessori pedagoogika tähtsaim omadus on sügav austus lapse ja lapsepõlve vastu. Kõik tegevused on lapsest lähtuvad, eesmärgiks iseseisvumise toetamine ja arendamine. Lapsest lähtuvad tegevused ei tähenda seda, et laps võib teha, mida iganes tahab, vaid seda, et kasvukeskkond vastab lapse arenguvajadustele ning lapsel on selle raames vabadus iseseisvalt tegutseda. Montessori pedagoogika moto on “Aita mul seda ise teha!” (allikas: https://www.montessorieesti.ee/).