Mänguhommikute ettevalmistatud keskkond praktiliseks tööks (3. osa)

Ettevalmistatud täiskasvanu ja keskkond on väga olulised elemendid iga tegevuse juures, samas see on teema, mille pärast mänguhommikut ise korraldades ka liiga üle mõelda ei tasuks, loeb ju ikka üldisem ühine eesmärk, samas jagan enda kogemust ning ehk see on inspiratsiooniks teistelegi.

Koht töö tegemiseks

Kui kõik mänguhommikutel osalejad kohale said tulla, ei jagunud praktilise elu töötsükli ajalkõigile kindlat istumiskohta ning väiksemad toimetasid ema süles istudes, või kuhjasime diivanipadjad tooliks jmt. Lapsi jälgides neil kordadel, kus meid oli täpselt nii palju kui oli toole, olid nad kauem laua taga ning tegelesid pikemalt konkreetse tegevusega vs need korrad, kus nad süles istusid või seisid ning kiiremini laua tagant lahkuda otsustasid.

Minus arenes kinnisidee, et kõigile on oma tooli vaja. Alguses lahendasimegi selle nii, et üks ema võttis mänguhommikule tulles kaasa kaks Ikea LÄTT sarja tooli (head kerged). See toimis niikaua kuni nad ükskord ei saanud tulla. Asusin siis vaatama, kas kuskil müüakse kasutatud lastemööblit ning täiesti juhuslikult jäi silma kuulutus, kus müüdi 5 tooli korraga hinnaga 25EUR! Sellele lisandus siis ligi 10EURi kulleriasu, kuid kõik need toolid meie koju jõudsid.

5 kasutatud lastetooli

Kuna meie mänguhommikul on erinevas vanuses lapsed, on meil üks laud madalam (lähtuvalt L. praegusest kasvust) ning teine on Ikea LÄTT komplekt originaalkõrgusega, et see oleks nö järgmine kõrgus talle. Otsustasin paluda abikaasal saagida kolme „uue“ tooli jalad lühemaks, et need sobiksid madalama lauaga ning kahe tooli jalad jätsin samaks, ehk siis mõlema laua ümber on nüüd 4 tooli ning neid saab kasutada vastavalt vajadusele.

2 lauda ja 8 tooli

Ülejäänud tooted on pärit:

Ligipääs veele

Lisaks on ettevalmistatud keskkonnas praktilise elu lahutamatu osa ligipääs veele. Kuna meil parasjagu lapsesuuruses kööginurka ei eksisteeri, lahendasime selle järgmiselt, et on olemas lausa kaks kohta.

Köögikraanikauss, kuhu pääseb ligi ronimispukki kasutades ning teine variant on kraaniga veeanum, mis asub madalal aknalaual ning mille all on madal kauss, kuhu vesi voolab ning mida lapsed ise tühjendavad pärast kätepesu. Lisaks on köögikraanikausi juures ka nurk koristusvahenditega, sest koristamine pärast tööd on osa protsessist.

köögi kraanikauss, kuhu pääseb ligi ronimispuki abil, paremal rippumas koristustarbed ning L. kokapõll.
kraaniga veeanum madalal aknalaual.

Lisainfot:

  • Meisterda ise ronimispukk
  • Kraaniga 6l veeanum pärineb poest nimega Tiger (~20EUR), madal plastmassist kauss Magazini poest (1-2EUR)

Kuna mänguhommikutel on väga kindel asukoht, oleme omavahel kokku leppinud, et mina varun igaks korraks kõik vajaliku, mis puudutab praktilise elu toidutegemist. Nii on lihtsam kõigile! Lapsele vajalikud vahendid võtab siis iga vanem ise kaasa.

Järgmises postituses kirjeldangi täpsemalt meie praktilise elu töötsüklit ning seal kasutatavaid vahendeid.