Montessori raamaturiiul

Kui raamatud on lapsele kuvatud nii, et nende esikaas on näha, on nad palju kutsuvamad ning lapsed võtavad hea meelega ning tihedamini ning uurivad/vaatavad/loevad neid.

Meil oli pikalt lahendus, kus raamatud olid hoopis punutud korvides või siis maakohas Ikea taldrikute hoidjas. Paljud kodud on teinud ka igasugu nö häkke, kuidas raamatuid paremini kuvada (nt Ikea maitseinariiuleid hoopis kasutades), kuid minu süda tiksus ikka ühe ilusa, päris raamaturiiuli suunas, kuhu saaks ikka rohkem raamatuid panna kuna kodus on kasvamas siiski mitu last.

Ikea taldrikute hoidjas raamatud (tootenimi OSTBIT).

Vaadates kaubanduses saadaolevat valikut, siis hinna ja kvaliteedi suhted ei rahuldanud mind ning otsustasimegi ise teha!

Saun muutus mõneks ajaks puutöökojaks 🙂

Üks riiul läks meil koju elutuppa ja teine lastetuppa, ühe tõime maale ning üks ootab oma aega, et kuhu tema veel läheb 🙂

Raamaturiiulid on kvaliteetsest vineerist ning võimalikult väikeste kruvide hulgaga (ainult tagasein on kruvidega küljes). Kui olin esimese riiuli viimistlenud linaõliga, otsustasin kõik järgmised jätta viimistlemata. Linaõli tegi riiuli kollakamaks, aga mulle just meeldis see vineeri enda naturaalne toon ja no raamaturiiul, mida hullu peaks sellega juhutma, et see hirmsasti viimstlust vajaks? 😀